podcast
15 éve mutatták be Dyga Zsombor önéletrajzi ihletésű, családi vállalkozásban készült filmjét, a Tesót. Az évforduló kapcsán kvízjátékra invitáltuk a…
továbbhír
A sok helyütt tenyérbemászó, de átütő sikerű Tesó, az ügyetlennek bélyegzett és nem sok port kavart, pedig valójában egyáltalán nem kudarcos, jópofa…
továbbfilmhutv
Dyga Zsombor Utolér című, angol nyelvű filmjének forgatásán jártunk Miskolcon, mikrofonvégre kaptuk a rendezőt, Lovas Balázs forgatókönyvírót, Tóth…
továbbmagazin
Ónodi Eszter játssza az egyik főszerepet Dyga Zsombor Utolér című komor thrillerében: a miskolci forgatásra azonban csak akkor jutottunk el,…
továbbmagazin
Angol nyelven forgott Dyga Zsombor negyedik nagyjátékfilmje: a Tesó és a Kész cirkusz rendezője idén már aratott csendes kamaradarabbal…
továbbmagazin
Újabb regionális filmalap alakult: a miskolci központú kulturális háttérintézmény céljairól, terveiről, lehetőségeiről az alap vezetőjét, Madaras…
továbbhír
Dyga Zsombor Utolér (Rundown) című filmtervét beválogatták a Connecting Cottbus koprodukciós fórumra, ahol november 13-14. között Európa számos…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéMenyasszony / Kill BIll